presovskyregion.Virtualne.sk
Informačný portál o živote v meste a okolí

Aktuálne spravodajstvo - Prešovský región - informačný portál

Aktuálne spravodajstvo

V Nitre sa strieľalo, o život prišiel podnikateľ

Prípadom sa zaoberá Národná kriminálna agentúra.BRATISLAVA/NITRA 26. augusta (WebNoviny.sk) – Pred penziónom na Kláštorskej ulici v Nitre sa v piatok krátko po 10:00 strieľalo. O život prišiel 45-ročný podnikateľ. Na mieste je stále polícia. Prípadom sa zaoberá Národná kriminálna agentúra. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo V Nitre sa strieľalo, o život prišiel podnikateľ

Najmodernejšia 4G sieť Orangeu v lete posilnila v regiónoch

Bratislava 26. august 2016 (WBN/PR) - Výhody rýchlej mobilnej siete 4G si môžu užívať obyvatelia v ďalších nových lokalitách. Pokrytie pribudlo v 84 obciach. Operátor, ktorý do konca roka plánuje sprístupniť najmodernejšiu sieť pre 80 % populácie, pokrýva v súčasnosti už jej 73,2%. Orange nezaháľal ani v letnom období. Za dva mesiace sa mu podarilo pokryť ďalších 84 obcí, väčšina z nich leží na západnom Slovensku. Operátor sa na regióny zameriava od začiatku tohto roka a v súčasnosti zabezpečuje modernú 4G sieť v 139 mestách a 640 obciach na Slovensku. Za dva roky od spustenia komerčnej prevádzky svojej 4G siete Orange tak pokrýva približne tri štvrtiny populácie a neustále pracuje na tom, aby mohli byť jeho zákazníci všade online. V decembri 2015 operátor sprístupnil funkcionalitu sieťovej agregácie, ktorá umožňuje dosahovať vyššie rýchlosti až do 225 Mbit/s. Sieť 4G+ je aktuálne dostupná pre 21,8% populácie Slovenska. Agregácia významne skvalitňuje pokrytie LTE signálom vo vnútri budov, čo ocenia najmä zákazníci v domácnostiach, v ktorých často využívajú svoje tablety a smartfóny. Zoznam novo pokrytých lokalít 4G sieťou: Obce: Adamovské Kochanovce, Bánov, Barca, Belina, Bohunice, Boleráz, Bzince pod Javorinou, Čajkov, Čakanovce, Číčov, Devičany, Dežerice, Dlhá nad Váhom, Dolná Krupá, Dolná Seč, Dolné Obdokovce, Dolné Srnie, Drženice, Dvory nad Žitavou, Halič, Hažín, Hladovka, Horná Seč, Horňany, Hostice, Hosťová, Hosťovce, Hronské Kľačany, Hronské Kosihy, Huncovce, Chorváty, Ivanovce, Jaslovské Bohunice, Jestice, Kalná nad Hronom, Kalša, Kolinovce, Korňa, Košická Polianka, Košolná, Kráľová nad Váhom, Láb, Ladce, Lehôtka, Leľa, Liptovské Sliače, Lúčky, Lupoč, Mašková, Melčice – Lieskové, Nová Dedina, Pečenice, Perín – Chym, Plavecký Štvrtok, Podlužany, Pohranice, Radošovce, Radzovce, Ratka, Ratkovce, Rimavské Janovce, Sady nad Torysou, Salka, Slanské Nové Mesto, Slivník, Stará Halič, Suchá Hora, Suchá nad Parnou, Svätý Anton, Svinná, Tomášovce, Trávnik, Trenčianske Jastrabie, Trenčianske Mitice, Turnianska Nová Ves, Tužina, Veľká Ida, Veľká Lomnica, Vrakúň, Vyšné nad Hronom, Závada, Zvončín, Žabokreky, Žlkovce Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Najmodernejšia 4G sieť Orangeu v lete posilnila v regiónoch

Futbalový fanúšik na podnet komentátora zabil, pôjde do basy

Fanúšikov dvoch mestských rivalov v Guatemala City podnecoval k násilnostiam rozhlasový komentátor. GUATEMALA CITY 26. augusta (WebNoviny.sk) - Súd v Guatemale poslal na 15 rokov do väzenia futbalového fanúšika, ktorý zabil priaznivca konkurenčného tímu. Francisco Pirir sa v roku 2014 podieľal na ubodaní a ubití Kevina Diaza na smrť. Pred súdom sa hájil tvrdením, že konal na pokyn rozhlasového komentátora Marlona "Pirula" Puenteho, ktorý éterom vyzval fanúšikov Clubu Minicipal, aby útočili na priaznivcov mestského rivala v Guatemala City Clubu Comunicaciones. "Urobil som iba to, čo povedal Pirulo," uviedol Pirir na pojednávaní. Puente sa k podnecovaniu na zločin priznal a súd mu vymeral tri roky odňatia slobody. Po dvoch mesiacoch ho prepustili, vyviazol s pokutou. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Futbalový fanúšik na podnet komentátora zabil, pôjde do basy

Bratislavčan nútil ženu roky žobrať, skončil v cele

Obvinený muž skončil v cele aj s návrhom na vzatie do väzby. Za mrežami môže stráviť jeden až päť rokov. BRATISLAVA 26. augusta (WebNoviny.sk) – Roky nútil žobrať mladú ženu 51-ročný Igor z Bratislavy, teraz ho obvinili z nátlaku spáchaného závažnejším spôsobom. Ako informoval bratislavský policajný hovorca Michal Szeiff, 32-ročná žena žobrala na viacerých miestach hlavného mesta, najmä na železničných staniciach. Igor jej všetky peniaze bral a kupoval jej iba stravu. Toto sa dialo posledných sedem rokov, uviedol Szeiff. Obvinený muž skončil v cele aj s návrhom na vzatie do väzby. Za mrežami môže stráviť jeden až päť rokov. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Bratislavčan nútil ženu roky žobrať, skončil v cele

Od Tatier k Dunaju v číslach

BRATISLAVA 26. augusta (WBN/PR) - Na štart sa postavilo 195 tímov a 4 sólo bežci. Jeden tím a dvaja sólo bežci nedobehli do cieľa. Spolu sa behu zúčastnilo 2 263 bežcov, čo je historicky najväčší štafetový beh na Slovensku! Bežci zabehli spolu cca 7 000 individuálnych behov - každý po cca 10 km. Spolu všetci odbehli cca 68 000 km, keby boli jedna veľká štafeta, tak prebehnú po rovníku okolo celej zemegule 1,7 krát. Rozdali sme 2 400 tričiek, 2 300 medailí, 129 trofejí, 2 práčky Beko a 22,5 litra šampanského od spoločnosti X-Net. Nafotili sme cca 18 000 fotografií a väčšinu sme publikovali pre všetkých bežcov prostredníctvom pic2go od VÚB banky a na X-Net cloude. 16 298 fotografií bolo nahraných do automatického systému, na 10 384 sa rozpoznal identifikačný znak, spolu 2 257 jedinečných taggov, teda 6 bežcov sme neidentifikovali. Urobili sme cca 7 100 záznamov medzičasov a priebežne sme ich publikovali aj s pozíciou na mape v reálnom čase, vďaka funkcií, ktorú vytvoril technický partner O2. Vyhodnotili sme tímy v kategórii Trend firemná štafeta a individuálne časy v kategórii muži a ženy na 36. úseku. V cieli sa zjedlo viac ako 750 kg cestovín, ktoré pripravovalo Sodexo a vypilo sa viac ako 1 400 litrov piva a redleru 0,0 Zlatý Bažant. Vydaných bolo 1104 porcií pizze. Na prípravu pizze bolo v prevádzke 8 domácich spotrebičov, dvaja kuchári a traja pomocníci. Pizza bola pripravovaná na domácom spotrebiči BEKO BIM 35401 XMS so špeciálnou funkciou Pizza Pro. Bežci mali k dispozícii zadarmo slepačí vývar pripravený z 10 celých sliepok a 5 kg zeleniny, ktorý sa varil 8 hodín priamo na mieste. Web stránka počas behu zaznamenala 180 000 zobrazení. Najstarším účastníkom bol 73 ročný pán, ktorý zabehol 3 necelé polmaratóny, z týmu BEZME BEZNE 2.0 v kategórii ULTRA. Najmladšími bežcami boli dvaja 15-roční, ktorí štartovali na základe udelenej výnimky. Najrýchlejší tím STD Donivo Team zabehol trať za 23 hod 31 min a 09 sec. Najviac času na trati strávil sólo bežec tímu nový priestor 67 hod 14 min a 58 sec. Obaja sólo bežci, ktorí dobehli do cieľa, pokorili minuloročný čas o viac ako 10 hodín, nový rekord trate v sólo kategórii zabehol bežec tímu bike&motion adamsport team 65 hod 13 min a 0 sec. Organizačný štáb počas behu tvorilo cca 130 organizátorov, 20 dobrovoľníkov a trať zabezpečovalo 20 policajných hliadok. Na organizáciu behu bolo využitých 13 vozidiel od spoločnosti Autopolis. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Od Tatier k Dunaju v číslach

Utečenci zo Sýrie ilegálne prekročili hranice, vyhostili ich

Utečencov pri nelegálnom prekročení hraníc zachytili kamery. BRATISLAVA/SOBRANCE 26. augusta (WebNoviny.sk) – Dvoch utečencov zo Sýrie zadržali vo štvrtok v katastri obce Nižné Nemecké v Sobraneckom okrese. Ako informovala hovorkyňa Riaditeľstva hraničnej a cudzineckej polície Sobrance Agnesa Kopernická, utečencov pri nelegálnom prekročení hraníc zachytili kamery, Sýrčanov bez dokladov krátko na to zadržali a oboch administratívne vyhostili. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Utečenci zo Sýrie ilegálne prekročili hranice, vyhostili ich

Zika v Riu mlčala, WHO nevie o žiadnom prípade nakazenia

Obavy športovcov boli zbytočné.ŽENEVA 26. augusta (WebNoviny.sk) - Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) nezaznamenala žiaden prípad nakazenia vírusom zika, ktorý by mal súvislosť s olympijskými hrami v Riu de Janeiro. Konštatovala to vo štvrtok vo svojej pravidelnej týždňovej správe o aktuálnom stave šírenia choroby. Zika sa prenáša komármi a pohlavným stykom. Ochorenie predstavuje riziko najmä pre tehotné ženy a novorodencov. Deti nakazených sa rodia s vážnou vrodenou poruchou centrálneho nervového systému mikrocefáliou, ktorá sa prejavuje zastavením vývoja mozgu. WHO pred OH 2016 tvrdila, že neexistuje dôvod pre posunutie termínu alebo zmenu dejiska podujatia. Organizátori sa spoliehali na ochladenie spojené s kalendárnou zimou, ktoré malo zastaviť množenie komárov. Pre obavy z nakazenia zikou do Brazílie nepricestovalo viacero športovcov s právom účasti na čele s elitnými golfistami. Zo Slovákov sa ako jediný odvolal na ochorenie tenista Martin Kližan. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Zika v Riu mlčala, WHO nevie o žiadnom prípade nakazenia

Slováci počas leta najčastejšie sledovali animované filmy

BRATISLAVA 26. augusta (WBN/PR) – Spoločnosť UPC, najväčší káblový operátor na Slovensku a v Českej republike, hodnotila trendy v sledovanosti filmov zaradených vo videotéke MyPrime v letnom období. Z výsledkov vyplýva, že kým Slováci počas uplynulých troch mesiacov najčastejšie sledovali animované filmy, v Českej republike sa najväčšej obľube tešili komédie. Videotéku MyPrime môžu zákazníci spoločnosti UPC v Českej republike a na Slovensku využívať už viac ako rok. Počas tohto obdobia sa stala najväčšou videotékou v obidvoch krajinách, s ponukou viac ako 2 000 filmov, seriálov či dokumentov, pričom naďalej pribúdajú nové tituly. Na Slovensku vládnu detské animované snímky, v Česku komédie Diváci na Slovensku v ponuke videotéky MyPrime za uplynulé tri mesiace najčastejšie pozerali detské animované filmy, pričom viedli "Garfield, zvieracia jednotka zasahuje", ďalej "Oggy", "Ovečka Shaun vo filme" či "Zambezia". Okrem animovaných filmov si diváci na Slovensku často pozerali taktiež francúzsku komédiu "Čo sme komu spravili" či "Mládeži neprístupné," hovorí Jan Kohout, marketingový riaditeľ UPC v Českej a Slovenskej republike. Prístup do MyPrime majú ako slovenskí, tak českí diváci, a ti ju využívajú podstatne častejšie. Najväčšiemu záujmu divákov v Česku sa v uplynulom štvrťroku tešil oscarový film "Vlk z Wallstreet" a nemecká komédia "Fakjú pán učiteľ". Obľúbené boli aj detské animované filmy "Pasca na žraloka" či "Pepek námorník". Českí diváci často sledovali aj drámy či dobrodružné sci-fi snímky, na špičke sledovanosti vo videotéke MyPrime sa tak dlhodobo drží "Denník nymfomanky" a "Divergencie". Česi v takmer dvoch pätinách prípadov vyberali filmy z domácej produkcie - v uplynulých troch mesiacoch najčastejšie tretí diel "Babovreskov". Slováci najčastejšie sledujú obsah videotéky cez web, Českí diváci na mobilných telefónoch a tabletoch Viac ako štyri pätiny českých divákov preferujú sledovanie videotéky MyPrime priamo cez set-top boxy na svojich televízoroch, na Slovensku je to viac ako polovica zákazníkov. Mobilnú verziu MyPrime diváci v Česku najviac využívajú na mobiloch a tabletoch s operačným systémom Android (46 %) a až tesne za ním nasleduje webový prehliadač (42 %). Slováci preferujú sledovanie priamo na webe (46 %) a vysielanie na Androide využili v 51 % prípadov. Cez operačný systém iOS sledujú videotéku MyPrime Česi aj Slováci v zhruba jednej desatine prípadov. Nové filmy i seriály K súčasným filmovým a seriálovým titulom už čoskoro pribudnú nové. "Ponuku videotéky MyPrime neustále doplňujeme a obmieňame tak, aby sme uspokojili fanúšikov všetkých žánrov. V najbližšej dobe plánujeme pridať napríklad životopisný film Motýlek, ďalej Fotografa z českej produkcie, a zo seriálov pribudnú diely Top Gearu, Misfits alebo taktiež Červeného trpaslíka," doplnil Kohout. Detailnejšie informácie o službách spoločnosti UPC v Slovenskej republike záujemcovia získajú na Infolinke 02 594 22 222, vo vysielaní infokanálu UPC Expres, na webe www.upc.sk, na profile UPC na Facebooku alebo na zákazníckych strediskách. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Slováci počas leta najčastejšie sledovali animované filmy

Maďarsko chce postaviť druhý plot, obáva ďalších migrantov

Maďarsko vlani v septembri dokončilo na svojich 175 kilometrov dlhých hraniciach so Srbskom plot, ktorého výstavba trvala len zhruba dva mesiace. BUDAPEŠŤ 26. augusta (WebNoviny.sk) - Maďarsko plánuje na svojich južných hraniciach so Srbskom vybudovať druhú bariéru, ktorá by v prípade zmeny tureckej migračnej politiky mala zamedziť novému masovému prílevu utečencov. Oznámil to v piatok maďarský premiér Viktor Orbán, ktorého citovala agentúra Reuters. Maďarsko vlani v septembri dokončilo na svojich 175 kilometrov dlhých hraniciach so Srbskom plot, ktorého výstavba trvala len zhruba dva mesiace. Existujúcu pohraničnú bariéru preventívne posilní ešte druhá, mohutnejšia línia oplotenia. Podľa Orbána by mala pomôcť zastaviť potenciálny prílev státisícov utečencov, ak by Ankara prestala dodržiavať platnú dohodu, v rámci ktorej EÚ vracia nelegálnych migrantov späť do Turecka. "Prebiehajú technické plánovacie práce na postavenie mohutnejšieho obranného systému vedľa existujúcej obrannej línie," vyjadril sa Orbán pre maďarský verejnoprávny rozhlas. Protimigračná bariéra stojí už aj na maďarsko-chorvátskych hraniciach a Budapešť avizovala plány aj na výstavbu plota na hraniciach s Rumunskom. Drôtené zábrany sú rozmiestnené i v okolí maďarsko-slovinského hraničného priechodu Tornyiszentmiklós-Pince. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Maďarsko chce postaviť druhý plot, obáva ďalších migrantov

Rozhodnutie zostať v Bruseli bolo podľa Sulíka správne

Podľa Sulíka len u nás si ľudia myslia, že predseda strany nemôže pôsobiť v Európskom parlamente.BRATISLAVA 26. augusta (WebNoviny.sk) – Rozhodnutie zostať europoslancom bolo podľa predsedu SaS Richarda Sulíka správne a to aj napriek tomu, že ho niektorí obviňujú z úteku do Bruselu. Ako povedal v rozhovore pre agentúru SITA, už pred voľbami povedal, že ak SaS bude vo vláde, v Bruseli končí. "Pred voľbami som jasne povedal, že ak vo vláde nebudeme, zostávam v Bruseli. Je to výborná pozícia pre predsedu," vyhlásil. Zároveň pripomenul, že aj Marine Le Penová je predsedníčkou veľkej strany a je v europarlamente. Rovnako aj Nigel Farage. Podľa Sulíka len u nás si ľudia myslia, že predseda strany nemôže pôsobiť v Európskom parlamente. "Aj z tejto pozície sa však dá veľa urobiť," konštatoval. Zároveň však priznal, že Lucia Nicholsonová ako jeho náhradníčka chcela zostať v NR SR a nechcela ísť do Bruselu. "Ak by sa nestala europoslankyňou, ďalším náhradníkom by bol Ján Oravec, ktorý je ekonóm, ale nie je člen strany, ani sa politicky neangažuje. Teda by sme prišli o politický rozmer mandátu europoslanca," dodal Sulík. Tento týždeň kritizoval Sulíka za to, že zostal v Európskom parlamente, predseda NR SR Andrej Danko. Uviedol, že Sulík ako predseda strany si užíva život v Bruseli. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Rozhodnutie zostať v Bruseli bolo podľa Sulíka správne

Milan podpálil 300 ton pneumatík, hrozí mu až osem rokov

Hasiči z Považskej Bystrice, Púchova, ale aj miestni dobrovoľní hasiči požiar hasili niekoľko hodín.BRATISLAVA/PÚCHOV 26.augusta (WebNoviny.sk) – Policajti odhalili páchateľa, ktorý ešte v polovici mája spôsobil obrovský požiar v jednej z firiem v Beluši v Púchovskom okrese. Škody sa vtedy vyšplhali na takmer 40 tisíc eur. Ako informovala trenčianska policajná hovorkyňa Elena Antalová, tento čin má na svedomí 28-ročný Milan. Podľa polície podpálil približne 300 ton pneumatík. Na okraj jednej položil riedidlo a podpálil ho, požiar a hasičov potom sledoval z vedľajšieho areálu. Hasiči z Považskej Bystrice, Púchova, ale aj miestni dobrovoľní hasiči požiar hasili niekoľko hodín. Milanovi za poškodzovanie cudzej veci hrozí trest na tri až osem rokov. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Milan podpálil 300 ton pneumatík, hrozí mu až osem rokov

Počet obetí zemetrasenia v Taliansku súpol na 267

V pátraní po preživších pracuje v postihnutej oblasti približne 4300 záchranárov. AMATRICE 26. augusta (WebNoviny.sk) - Na 267 mŕtvych a 387 zranených stúpol dnes počet obetí silného zemetrasenia s magnitúdou 6,2, ktoré pred dvoma dňami zasiahlo stredné Taliansko. Podľa agentúry AP o tom informovala talianska civilná ochrana. Odporúčame: V Taliansku zabíjalo zemetrasenie, vyhlásili stav núdze Obrazom: Taliansko zasiahlo silné zemetrasenie Zemetrasenie s magnitúdou 6,2 nastalo v stredu nadránom o 03.36 h SELČ, 76 kilometrov juhovýchodne od Perugie, vo veľmi malej hĺbke okolo päť kilometrov pod povrchom zeme. Bezprostredne po zemetrasení nasledovalo ešte nadránom vyše 50 dotrasov, najsilnejší mal magnitúdou 5,4. Medzičasom zaznamenali seizmológovia v postihnutej oblasti viac ako 1000 dotrasov - doposiaľ posledný z nich s magnitúdou 4,8 postihol dnes mestečko Amatrice, kde zahynulo viac ako 200 ľudí. Obrazom: Silné zemetrasenie v Taliansku Okrem Amatrice, ktoré je úplne zničené, zemetrasenie postihlo aj obce Arquata del Tronto, Accumoli a Pescara del Tronto. V pátraní po preživších pracuje v postihnutej oblasti približne 4300 záchranárov. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Počet obetí zemetrasenia v Taliansku súpol na 267

Zlá správa pre motoristov, ceny pohonných látok opäť rastú

Najpredávanejší 95-oktánový benzín čerpacie stanice v 33. týždni tohto roka ponúkali v priemere za 1,209 eura za liter. BRATISLAVA 26. augusta (WebNoviny.sk) - Obdobie klesania cien pohonných látok sa skončilo. Po deviatich týždňoch vzrástli ceny 95-oktánového benzínu, po šiestich týždňoch motorovej nafty. Ako informoval Štatistický úrad SR, ceny 95-oktánového benzínu sa minulý týždeň oproti predchádzajúcemu týždňu zvýšili o 1,51 %, motorovej nafty o 1,57 %. Vzrástli aj ceny 98-oktánového benzínu, a to o 1,36 % a ceny LPG o 0,36 %. Najpredávanejší 95-oktánový benzín čerpacie stanice v 33. týždni tohto roka ponúkali v priemere za 1,209 eura za liter. Cena 98-oktánového benzínu dosiahla priemerne 1,415 eura za liter. Naftu si mohli kúpiť motoristi za priemernú cenu 1,036 eura za liter. LPG stál minulý týždeň 0,566 eura za liter. Na konci vlaňajška stál 95-oktánový benzín na slovenských pumpách v priemere 1,179 eura za liter, 98-oktánový benzín 1,367 eura za liter, motorová nafta 0,994 eura za liter a LPG 0,563 eura za liter. Začiatkom minulého roka natankovali motoristi na slovenských pumpách 95-oktánový benzín za 1,323 eura za liter. Motorová nafta stála 1,214 eura za liter a 98-oktánový benzín 1,50 eura. LPG sa začiatkom uplynulého roka predával v priemere za 0,698 eura za liter. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Zlá správa pre motoristov, ceny pohonných látok opäť rastú

Stoch žiari vo Fenerbahce: Milujem tento klub, góly ma tešia

Slovenský futbalista Miroslav Stoch významnou mierou pomohol svojmu tureckému zamestnávateľovi Fenerbahce Istanbul postúpiť do skupinovej fázy Európskej ligy. BRATISLAVA/ISTANBUL 26. augusta (WebNoviny.sk) - Slovenský futbalista Miroslav Stoch významnou mierou pomohol svojmu tureckému zamestnávateľovi Fenerbahce Istanbul postúpiť do skupinovej fázy Európskej ligy - v play-off dvojzápase proti švajčiarskemu mužstvu Grasshoppers Zürich strelil dovedna tri góly. V prvom meraní síl skóroval dvakrát (konečný výsledok 3:0) a v odvete prekonal súperovho brankára raz (2:0). Z "Miňa" sa v Turecku stal miláčik fanúšikov. "Každé víťazstvo prináša skvelé pocity. Teším sa, že sa mi podarilo skórovať v oboch zápasoch play-off," cituje twitterový servis Medya Fenerbahce slová Miroslava Stocha. Odporúčame: Video: Stoch opäť skóroval, Sparta ušla hrobárovi z lopaty Iba 167 cm vysoký Miroslav Stoch je rodákom z Nitry, okrem domovského klubu hral aj v Anglicku za FC Chelsea, v Holandsku za FC Twente Enschede, ako kmeňový hráč Fenerbahce Istanbul strávil ostatné tri roky na hosťovaniach - postupne v gréckom PAOK Solún, tíme Al Ain zo Spojených arabských emirátov a v uplynulej sezóne v tureckom Bursaspore. Šikovný krídelník po štvrtkovom stretnutí znova vyhlásil, že by sa v tejto sezóne rád stal stabilným členom kádra "Feneru". "Dúfam, že tu zostanem. Snažím sa najviac, ako viem. Nestrácam vieru, tento klub milujem," doplnil Stoch, ktorý si pochvaľuje doterajšie pôsobenie pod novým holandským koučom Dickom Advocaatom: "Máme známeho kouča. Je to skvelý učiteľ, ktorý zakaždým vie, čo má robiť." Nitriansky odchovanec Stoch si podľa najnovších vyjadrení reprezentačného trénera Jána Kozáka pod aktuálnym lodivodom v najcennejšom drese už nezahrá. Dvadsaťšesťročný krídelník, ktorý má povesť problémového hráča, odohral v najcennejšom drese dosiaľ 55 stretnutí a dal v nich šesť gólov. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Stoch žiari vo Fenerbahce: Milujem tento klub, góly ma tešia

OVB Allfinanz Slovensko reaguje na nekorektné obvinenia

OVB si na Slovensku za viac než 22 rokov získalo dôveru takmer milióna klientov. Preto sa vymedzuje voči nepodloženým obvineniam na základe zmanipulovaného videa. BRATISLAVA 26. augusta (WBN/PR) - OVB Allfinanz Slovensko, a.s. sa dôrazne ohradzuje proti neobjektívnym informáciám o práci sprostredkovateľov OVB, ktoré sa vyskytli v médiách na základe zmanipulovaného dokumentárneho filmu z Čiech. Predmetné video je hrubo skreslená účelová kompilácia záberov, ktorá nemá nič spoločné s reálnou prácou finančného sprostredkovateľa na Slovensku. "V OVB pracujem 20 rokov a môžem Vás ubezpečiť, že toto video nemá akúkoľvek výpovednú hodnotu o skutočnej praxi finančného sprostredkovania v slovenskom OVB. Profesionalita a korektný prístup ku klientom je jednou z hodnôt, ktoré v našej firme vyznávame a vštepujeme našim spolupracovníkom naprieč firmou," hovorí Ján Jánošík, krajský riaditeľ pre OVB. OVB Allfinanz Slovensko pôsobí na Slovensku viac než 22 rokov. "Za tento čas nám prejavilo dôveru takmer 1 milión klientov, väčšina z nich sa na nás pravidelne obracia, aby sme im poradili s ich finančným plánovaním. Je to prejav dôvery a spokojnosti so službami 6000 sprostredkovateľov OVB. Chcem uistiť všetkých klientov, že obvinenia OVB, ktoré si prečítali v uplynulých dňoch v médiách, nemajú nič spoločné s prácou drvivej väčšiny finančných sprostredkovateľov na Slovensku," hovorí Jaroslav Vonkomer, generálny riaditeľ a predseda predstavenstva OVB Allfinanz Slovensko. Samozrejme, tak ako v každom sektore, aj vo finančnom sprostredkovaní môže dôjsť k individuálnym ľudským zlyhaniam. "Za OVB môžem povedať, že každé zlyhanie jednotlivo riešime a snažíme sa im zamedziť aj do budúcnosti," vysvetľuje J. Vonkomer. To však nie je dôvod urážať všetkých poctivých sprostredkovateľov a obviňovať každého z nečestného konania. Videodokument nie je o celkovom pohľade na finančné sprostredkovanie, ide o jednostranne zmanipulovaný, nevyvážený, účelovo zostrihaný a neobjektívny záznam. To, že ide o cielene zmanipulovaný dokument potvrdzuje aj fakt, že český server pre šírenie videa ulozto.cz akceptoval argumenty českej centrály OVB a opakovane toto video zmazal. Takisto autor videa viackrát priznal, že obraz finančného sprostredkovania, ktorý predkladá vo svojom diele, nezodpovedá skutočnej realite trhu. "OVB ako člen asociácie AFISP dodržiava a ctí Etický kódex finančného sprostredkovateľa, dlhoročne vyvíja intenzívne aktivity na podporu vzdelávania a finančnej gramotnosti ľudí, ktoré podporujú znalosť a kompetenciu všetkých zúčastnených v procese finančného sprostredkovania. Preto nie je možné akceptovať, aby povesť celej firmy bola dehonestovaná tajne zhotovenými zábermi jednotlivcov, ktoré ani nesúvisia s jej podnikateľskou činnosťou," dodáva J. Vonkomer. OVB si zakladá na kvalitnom vzdelávaní svojich ľudí a ako svoje poslanie vníma zveľaďovanie majetku svojich klientov. Profesionalita a korektný prístup ku klientom je jednou z hodnôt, ktoré OVB vyznáva a vštepuje spolupracovníkom naprieč firmou. OVB Allfinanz Slovensko: dlhodobá jednotka na slovenskom trhu OVB Allfinanz Slovensko a.s. je súčasťou celoeurópskej skupiny, poskytujúcej služby finančného sprostredkovania. Korene má v Nemecku, kde jej materská spoločnosť vznikla v roku 1970. Na Slovensku je firma aktívna od roku 1993 a poskytuje finančný servis pre takmer 1 milión klientov. OVB Allfinanz Slovensko dlhodobo vedie v SR rebríček spoločností poskytujúcich finančné sprostredkovanie fyzickým osobám. Sprostredkúva produkty a služby takmer troch desiatok partnerov – poskytovateľov finančných produktov. OVB systematicky monitoruje finančné produkty na slovenskom trhu a z pozície nezávislého finančného sprostredkovateľa pomáha klientom pri výbere vhodného poistenia, sporenia či investícií. Pôsobí na území celého Slovenska a združuje niekoľko tisíc spolupracovníkov – podriadených finančných agentov. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo OVB Allfinanz Slovensko reaguje na nekorektné obvinenia

Kučová aj Čepelová postúpili do finále kvalifikácie US Open

Obe zvládli svoje štvrtkové zápasy 2. kola a majú šancu pridať sa k Dominike Cibulkovej a Karolíne Schmiedlovej, ktoré budú hrať priamo v hlavnej súťaži. NEW YORK 26. augusta (WebNoviny.sk) - Slovenské tenistky Kristína Kučová a Jana Čepelová postúpili už do finále trojkolovej kvalifikácie o účasť v hlavnej súťaži dvojhry žien na záverečnom štvrtom grandslamovom turnaji sezóny US Open v New Yorku (29. augusta - 11. septembra). Obe zvládli svoje štvrtkové zápasy 2. kola a majú šancu pridať sa k Dominike Cibulkovej a Karolíne Schmiedlovej, ktoré budú hrať priamo v hlavnej súťaži. Kučová porazila Panovovú, Čepelová Kaniovú Kristína Kučová nasadená ako prvá zvíťazila nad Ruskou Alexandrou Panovovou v dvojhodinovej bitke 7:6 (8), 7:5, dosiahla proti nej prvý úspech vo vzájomnom zápase po štyroch prehrách. Dvadsaťšesťročná Bratislavčanka sa dopustila 9 nevynútených chýb v porovnaní s jednou na strane Panovovej. V prvom sete nedoplatila na to, že za stavu 5:4 na podaní nevyužila setbal. V tajbrejku mala tiež ako prvá šancu ukončiť dejstvo, potom odvrátila dva setbaly súperky, a svoj celkovo tretí už premenila. V druhom sete nebol servis výhodou, Slovenka ho odovzdala trikrát, Ruska až štyri razy vrátane záverečného gemu stretnutia, keď Kučová na príjme zužitkovala prvý z troch mečbalov. Jana Čepelová nasadená ako dvanásta zvládla obrat proti Poľke Paule Kaniovej a v ich prvom vzájomnom súboji triumfoval za 119 min 4:6, 6:3, 6:3. Dvadsaťtriročná Košičanka v prvom sete štyrikrát zlyhala na podaní a Poľka využila hneď prvý ponúknutý setbal na príjme. V druhom dejstve Slovenka znížila počet nevynútených chýb, servis pustila iba raz a dopracovala sa k setbalom, z ktorých druhý premenila. Rozhodujúci set sa zmenil na festival stratených podaní, potvrdiť výhodu sa podarilo iba Čepelovej v prvom a v deviatom geme, ktorý aj zakončila premeneným mečbalom. Oba základné údery obojručne hrajúca K. Kučová bude v piatkovom finále kvalifikácie hrať s 19-ročnou Španielkou Sarou Sorribesovou-Tormovou (135. v rebríčku WTA), ktorej ešte nečelila. Čepelovú čaká približne v tom istom čase súboj s 20-ročnou Rakúšankou Barbarou Haasovou (140.) takisto pôjde o prvý vzájomný zápas. Odporúčame: Čepelová presvedčivo postúpila v kvalifikácii na US Open Kučová postúpila do 2. kola kvalifikácie dvojhry US Open Už v utorok skončila debutantka Šramková Zo Sloveniek už v utorok skončila v 1. kole kvalifikácie debutantka na Majors Rebecca Šramková. Staršou sestrou Zuzanou v ostatnom období trénersky podporovaná "Kika" Kučová koncom júla ako kvalifikantka senzačne postúpila až do semifinále hlavnej súťaže dvojhry v Montreale (podľahla v ňom Američanke Madison Keysovej 2:6, 1:6), v hodnotení sa katapultovala na 77. post (patrí jej aj aktuálne), premiérovo sa ocitla v prominentnej stovke. Dovtedy najvyššie bola na 103. mieste. Minulý piatok sa pre zranenie pravého kolena vzdala v 1. kole kvalifikácie v New Havene proti Španielke Lare Arruabarrenovej-Vecinovej za stavu 5:7, 5:3, teraz ju však táto indispozícia nezastavila. Dobyvateľka singla junioriek na US Open 2007 Kristína Kučová, úradujúca držiteľka ocenenia Prelom mesiaca WTA, pri uzávierke newyorských prihlášok ešte nebola dostatočne vysoko v hodnotení na to, aby sa vyhla kvalifikácii. Hneď pri svojom debute v hlavnej singlovej súťaži na veľkej štvorke sa dostala do 2. kola Wimbledonu 2009 (podľahla Amélie Mauresmovej, medzičasom fedcupovej kapitánke Francúzska a donedávna trénerke Brita Andyho Murrayho), odvtedy si zahrala už len na melbournských Australian Open 2010. Niekdajšia členka Top 50 Čepelová, teraz 118. v systéme, pauzovala od 19. júla, keď ako kvalifikantka prehrala v 1. kole hlavnej singlovej súťaže na antuke vo švédskom Bastade 2:6, 2:6 s Češkou Kateřinou Siniakovou. Na spomenutých medzinárodných otvorených majstrovstvách Anglicka 2016 na grandslamovej tráve v Londýne sa - tiež ako kvalifikantka - prebila až do 3. kola "main draw" aj prostredníctvom vyradenia Španielky Garbine Muguruzovej-Blancovej nasadenej ako druhej a vtedy čerstvo šampiónky z rovnako hodnotného parížskeho antukového Roland Garros. Medzi najlepšími 32 v britskej metropole Čepelová tesne nestačila na Češku Luciu Šafářovú (6:4, 1:6, 10:12), mala pritom mečbal na príjme v osemnástej hre tretieho setu, resp. predtým viedla 5:3. Zverenkyňa Martina Zathureckého Čepelová si dosiaľ zahrala v hlavnej súťaži dvojhry na veľkej štvorke 11-krát. Na tohtoročnom Wimbledone si vyrovnala miestny aj celkový grandslamový rekord zo sezóny 2012. V lokalite Flushing Meadows v New Yorku bola predvlani v 2. kole. Dvojhra žien - kvalifikácia - 2. kolo: Kristína Kučová (SR-1) - Alexandra Panovová (Rus.) 7:6 (8), 7:5 za 122 minút Jana Čepelová (SR-12) - Paula Kaniová (Poľ.) 4:6, 6:3, 6:3 za 119 minút Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Kučová aj Čepelová postúpili do finále kvalifikácie US Open

Na východe Turecka vybuchla ďalšia bomba, zomrelo 14 ľudí

Podľa polície bolo cieľom útoku kontrolné stanovište bezpečnostných síl, nachádzajúce sa približne 50 metrov od budovy riaditeľstva. ANKARA 26. augusta (WebNoviny.sk) - Na 14 mŕtvych a najmenej 78 zranených stúpol počet obetí piatkového bombového útoku, ku ktorému došlo v meste Cizre ležiacom na juhovýchode Turecka v provincii Širnak, kde na kontrolnom stanovišti neďaleko budovy riaditeľstva poriadkovej polície vybuchlo nákladné auto naložené výbušninami. Informovala o tom spravodajská televízia CNN Türk. Zo 14 mŕtvych je 11 policajtov a traja civilisti. K útoku sa zatiaľ nikto neprihlásil, no agentúra Anadolu ho pripísala militantom zo Strany kurdských pracujúcich (PKK). Turecký premiér Binali Yildirim na tlačovej konferencii v Istanbule prisľúbil odplatu za "odporný" čin v Cizre. Podľa polície bolo cieľom útoku kontrolné stanovište bezpečnostných síl, nachádzajúce sa približne 50 metrov od budovy riaditeľstva. Tú výbuch silnej nálože, ktorý nastal približne o 06.40 h miestneho času (05.40 h SELČ), takmer úplne zničil. Od vlaňajšieho júla, keď stroskotal krehký mierový proces medzi Ankarou a kurdskými povstalcami, je prevažne Kurdmi obývaný juhovýchod Turecka dejiskom ozbrojených zrážok medzi členmi PKK a vládnymi silami. Obnovený konflikt na juhovýchode Turecka si už vyžiadal životy viac ako 5000 kurdských bojovníkov a takmer 600 príslušníkov tureckých bezpečnostných síl. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Na východe Turecka vybuchla ďalšia bomba, zomrelo 14 ľudí

Ceny ropy sa zvýšili, zlato zlacnelo

Ceny drahých kovov sa vo štvrtok znížili. Zlato stratilo 5,10 USD a uzavrelo na hodnote 1 324,60 USD za uncu. NEW YORK 26. augusta (WebNoviny.sk) - Cena ľahkej americkej ropy sa vo štvrtok zvýšila o 55 centov a uzavrela na úrovni 47,32 USD za barel. Rovnako 55 centov si pripísala aj severomorská ropa Brent, ktorej cena slúži ako medzinárodná referenčná cena, pričom stúpla na 49,60 USD za barel. Veľkoobchodná cena benzínu na americkom trhu sa v podstate nezmenila a galón benzínu v USA sa obchodoval na úrovni 1,51 USD. Vykurovací olej si pripísal 1 cent a zdražel na 1,51 USD za galón. Ceny drahých kovov sa vo štvrtok znížili. Zlato stratilo 5,10 USD a uzavrelo na hodnote 1 324,60 USD za uncu. Cena striebra sa znížila o 7 centov na úroveň 18,62 USD za uncu. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Ceny ropy sa zvýšili, zlato zlacnelo

Lajčák navštívil Turecko, hovoril s predstaviteľmi o puči

Minister hovoril s tureckými partnermi o tom, čo sa vlastne udialo po neúspešnom puči, kde je príčina nedorozumenia medzi EÚ a Tureckom a hlavne čo treba urobiť, aby sa vzájomná dôvera zvýšila. BRATISLAVA 26. augusta (WebNoviny.sk) - Turecko je strategický partner pre Európsku úniu (EÚ) a je veľa tém, o ktorých s ním treba hovoriť, uviedol slovenský minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák. Počas štvrtkovej návštevy Ankary sa v tejto súvislosti zhodol so svojimi tureckými partnermi, že mať spolu dialóg a hovoriť o veciach otvorene je podstatne lepšie než si posielať odkazy cez médiá. Ako informoval agentúru SITA hovorca rezortu zahraničia Peter Stano, slovenský minister navštívil Turecko nielen ako šéf slovenského rezortu diplomacie ale aj ako predstaviteľ predsedníckej krajiny EÚ. Po júlovom neúspešnom puči v Turecku ho Európska únia odsúdila a podporila legitímnu vládu a prezidenta. "Napriek tomu následne došlo k zhoršeniu vzájomnej atmosféry a dôvery medzi úniou a Tureckom, " konštatoval Lajčák. Minister preto hovoril s tureckými partnermi čo sa vlastne udialo, kde je príčina nedorozumenia a hlavne čo treba urobiť aby sa vzájomná dôvera zvýšila, aby došlo k posunu v prístupových rokovaniach a v témach ako sú vízová liberalizácia, readmisná dohoda a migračná dohoda. Odporúčame: Fico sa v Moskve stretol s Putinom, hovorili aj o Lajčákovi Zároveň minister dodal, že jeho návšteva potvrdila "ako dôležité je stretávať sa, komunikovať, hovoriť priamo o veciach, na ktoré máme odlišné názory, pýtať sa a dostávať odpovede". Veľmi dôležitým priestorom pre takúto výmenu bude budúcotýždňová neformálna schôdzka ministrov zahraničných vecí EÚ v Bratislave. Na nej sa bude hovoriť o Turecku a zúčastniť by sa jej mal aj turecký partner. Slovenský minister sa počas krátkeho pobytu v Ankare stretol s predsedom parlamentu Ismailom Kahramanom, položil kvety na pamiatku obetí prevratu v rozbombardovanom vestibule Veľkého národného zhromaždenia, rokoval s premiérom Binalim Yildirimom, ministrom zahraničnych vecí Mevlutom Čavušoglum a ministrom pre európske záležitosti Omerom Celikom. Všetci tureckí partneri opakovane na rokovaniach aj verejne pred médiami vyzdvihli postoj Slovenska k neúspešnému pokusu o prevrat a poďakovali sa za solidaritu a podporu, ocenili najmä to, že minister Lajčák bol z európskych partnerov prvý, kto počas kritickej noci 15. júla volal svojim tureckým partnerom a ubezpečil ich o podpore SR a EÚ, informoval Stano. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Lajčák navštívil Turecko, hovoril s predstaviteľmi o puči

Fico: Ruské sankcie sú škodlivé, nepriniesli absolútne nič

Existujú objektívne faktory, prečo poklesol vzájomný obchod s Ruskom, nemali by sme sa však na to pozerať ako na jav, ktorý akceptujeme bez akéhokoľvek úsilia, myslí si premiér Robert Fico.MOSKVA 26. augusta (WebNoviny.sk) – Okrem plynovodu NordStream 2 a voľbe nového generálneho tajomníka OSN sa premiér Robert Fico zhováral s ruským prezidentom Vladimirom Putinom v Moskve aj o vzájomnom obchode a sankciách uvalených na Rusko. "Prirodzene sme sa venovali téme, ktorá nás všetkých trápi, a to je téma pomerne výrazného poklesu vzájomného obchodu medzi Slovenskom a Ruskou federáciou. Sú tu mnohé objektívne faktory pre ktoré tak je, ale nemali by sme sa na to pozerať ako na jav, ktorý akceptujeme bez akéhokoľvek úsilia," povedal Fico po stretnutí s tým, že Ruská federácia je pre Slovensko dôležitým partnerom. Práve preto, aby sa vzájomný obchod zlepšil, sa partneri dohodli, že sa urýchli 18. zasadnutie medzivládnej komisie. Toto stretnutie by sa mohlo uskutočniť začiatkom budúceho roka. "Chceme pripraviť túto komisiu tak, aby bola ďalším stimulom k vzájomným vzťahom a zastaveniu toho prepadu najmä obchodnej bilancie, ktorý sledujeme už druhý rok," objasnil slovenský premiér. Odporúčame: Fico sa v Moskve stretol s Putinom, hovorili aj o Lajčákovi Fico: Slovensko nevie ovplyvniť projekty ako NordStream 2 Pokiaľ ide o sankcie, Fico zdôraznil, že jeho osobný názor je dobre známy, na druhej strane rešpektuje, že sme členský štát EÚ. Slovensku sankcie podľa Fica nepáčia, dokonca sme tvrdili, že vytvárať zoznamy ľudí, ktorí nemôžu cestovať do EÚ, nemá veľkú logiku. "Na jednej strane hovoríme, že spory treba riešiť dialógom, ale potom nemôžete s nikým ten dialóg viesť, lebo ten človek nemôže cestovať," tvrdí predseda vlády. "Ja sa domnievam, že je na čase sa k tejto téme postaviť veľmi racionálne a povedať, že sankcie poškodzujú ako EÚ, tak aj Ruskú federáciu. Nepriniesli nič, absolútne nič nepriniesli v citlivých témach, ktoré sankcie mali ovplyvniť," myslí si Fico. Preto jeho názor je, že pokiaľ vznikne pozitívna atmosféra v Európe, vždy budeme za zrušenie týchto sankcií. Na rokovaní sa však nevenovali len vážnym témam, ale aj športu. "Opäť je tu na stole pôsobenie Slovana Bratislava v KHL. Ja predpokladám, že táto udalosť, ktorá je veľmi populárna na Slovensku, bude naďalej v pravidelnom športovom kalendári. Myslím si, že je dobré, že aj takýmto spôsobom sa krajiny dávajú dohromady," dodal Fico po rokovaní s Putinom pred odjazdom do Varšavy, kde ho v piatok čaká rokovanie Visegrádskej štvorky s Nemeckom. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Fico: Ruské sankcie sú škodlivé, nepriniesli absolútne nič

Fico: Slovensko nevie ovplyvniť projekty ako NordStream 2

Podľa premiéra Roberta Fica zostane preprava plynu cez Slovensko zachovaná.MOSKVA 26. augusta (WebNoviny.sk) – Slovensko je malá krajina, nevie ovplyvňovať také obrovské projekty, ako je projekt plynovodu NordStream 2. "Slovensko nemá ako ovplyvniť rozhodnutia Nemecka a Ruska a ďalších krajín, ktoré sú v hre," povedal po rokovaní s ruským prezidentom Vladimirom Putinom slovenský premiér Robert Fico. Tvrdí ale, že preprava plynu cez Slovensko bude zachovaná. Na rokovaní o plynovode sa v delegácii za ruskú stranu zúčastnil aj šéf Gazpromu Aleksej Miller a za slovenskú stranu člen dozornej rady Eustreamu a nový spolumajiteľ SPP Daniel Křetinský. "Ak NordStream 2 nebude, tak prepravná kapacita cez územie Slovenska zostane prakticky nedotknutá a ideme ďalej. Ak NordSream 2 bude, tak ma zaujíma, ako táto kapacita bude využitá. Toto bol jediný dôvod, pre ktorý som ja otváral tieto otázky," povedal premiér o hlavnom bode rokovania. "My robíme všetko preto, aby pri každom variante, ktorý príde, lebo sme malá krajina, nevieme ovplyvňovať takéto obrovské projekty, aby Slovensko svoju tranzitnú kapacitu nestratilo," povedal premiér s tým, že si myslí, že Slovensko obhájilo svoje národné záujmy. Odporúčame: Fico: Ruské sankcie sú škodlivé, nepriniesli absolútne nič Fico sa v Moskve stretol s Putinom, hovorili aj o Lajčákovi "Slovensko podpísalo v roku 2015 veľmi dôležitú dohodu o rope. Je to veľmi zaujímavá a výhodná dohoda pre SR, preto v oblasti energií sa ukazuje, že spolupráca pokračuje veľmi dobre a v tomto duchu vnímame Ruskú federáciu ako spoľahlivého partnera, pokiaľ ide o dodávky energií pre Slovensko," povedal ďalej na margo energetiky Fico. Premiér už pred rokovaním so šéfom Kramľa pripomenul, že plynové potrubie, ktoré ide cez Slovensko, má kapacitu takmer 100 miliárd metrov kubických plynu, momentálne ide cezeň približne 60 miliárd ročne. Ak by prestal cez Slovensko tiecť ruský plyn na západ, prídeme podľa premiéra ročne zhruba o 800 miliónov eur. "My sa preto nemôžeme pozerať na projekt NordStream 2 len tak nezaujato. Ak bude, a zdá sa, že je to viac realita ako nerealita, musíme sa na to pripraviť. Ako využijeme to potrubie, ktoré cez Slovensko ide, čo budeme robiť," povedal Fico s tým, že pokiaľ ide o tento plynovod, zaujíma ho iba jediné. "Či rúra, ktorá ide cez Slovensko, vyschne alebo nevyschne," zdôraznil. Slovensko plynovod, ktorý má ísť do Nemecka severnou trasou popod Baltské more, považuje za ekonomicky nepotrebný a politicky škodlivý. Okrem Slovenska by na tranzitných poplatkoch prišla o peniaze aj Ukrajina, ktorá je od tranzitu plynu závislá. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Fico: Slovensko nevie ovplyvniť projekty ako NordStream 2

Fico sa v Moskve stretol s Putinom, hovorili aj o Lajčákovi

O téme voľby nového generálneho tajomníka OSN hovoril premiér Robert Fico vo štvrtok aj v francúzskym prezidentom Francoisom Hollandom.MOSKVA 26. augusta (WebNoviny.sk) – Voľba generálneho tajomníka Organizácie Spojených národov bola jednou z tém, ktoré na rokovaní s ruským prezidentom Vladimirom Putinom otvoril premiér Robert Fico, ktorý navštívil Moskvu. Ako po stretnutí so šéfom Kremľa informoval Fico, hovorili spolu o tom, že by sa malo dodržať, aby bol generálny tajomník z regiónu strednej a východnej Európy. Premiér ale zdôraznil, že rozhovory o nadchádzajúcej voľbe nespočívajú v tom, že členský štát Bezpečnostnej rady OSN povie, či za daného kandidáta zahlasuje alebo nie. Ako ďalej priznal, o tejto téme hovoril vo štvrtok aj s francúzskym prezidentom Francoisom Hollandom. Slovenským kandidátom je minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák. Odporúčame: Fico: Ruské sankcie sú škodlivé, nepriniesli absolútne nič Fico: Slovensko nevie ovplyvniť projekty ako NordStream 2 Podľa Fica ponúkame kvalitného kandidáta "Ponúkame kvalitného kandidáta a pokiaľ ide o mňa, veľmi otvorene hovorím, že by sme nemali ísť na túto voľbu len z pohľadu pohlavia, ale že by sa malo predovšetkým pozerať na kvalitu daného kandidáta, ktorý prichádza do úvahy," informoval ďalej šéf slovenskej vlády. "Rozhovory o generálnom tajomníkovi OSN nespočívajú v tom, že sa opýtate, či budú voliť a oni povedia áno alebo nie. Hovorili sme o tom, že generálny tajomník je predsa volený BR OSN, kde sú stáli aj nestáli členovia. Hlas jednej krajiny nie je rozhodujúci," povedal ďalej Fico s tým, že jeho povinnosťou je predstavovať kandidáta našej krajiny, ministra zahraničných vecí Miroslava Lajčáka, ako vhodného kandidáta. "Myslím, že takto ho vnímajú aj tu v RF. Bolo by ale nekorektné, aby som v tomto okamihu povedal, ako sa bude správať ten alebo ten členský štát BR OSN," poznamenal premiér. Na túto tému vo štvrtok hovoril aj s prezidentom ďalšieho štátu, ktorý je stálym členom Bezpečnostnej rady OSN, francúzskym prezidentom Francoisom Hollandom. Fico podľa vlastných slov využíva každú príležitosť, aby Lajčáka podporil. "Napríklad ak sa stretneme s predstaviteľmi krajiny, ktorá je v BR OSN či už ako stály alebo nestály člen, túto tému automaticky otvárame všade, kde taká príležitosť je. Je to normálny spôsob podpory nášho kandidáta," uzavrel tému voľby generálneho tajomníka OSN premiér. V hre ostáva desať uchádzačov V hre o nástupcu súčasného šéfa organizácie Pan Ki-muna zostáva desať uchádzačov po tom, čo niektorí kandidáti po priebežných hlasovaniach členov Bezpečnostnej rady odstúpili. Ďalšie hlasovanie je naplánované na 29. augusta. V poradí druhý päťročný mandát Pan Ki-muna vyprší 31. decembra. Tento post je tradične obsadzovaný predstaviteľom vždy z inej oblasti sveta. Afrika, Ázia, západná Európa i Latinská Amerika už túto skúsenosť majú, východná Európa však zatiaľ nie. Pan Ki-mun by podľa vlastných slov privítal, keby ho vo funkcii vystriedala po prvý raz žena. Momentálne sa o tento post uchádza päť žien. Výber nového generálneho tajomníka OSN závisí od 15-člennej Bezpečnostnej rady, ktorá musí ešte odporučiť svojho favorita na schválenie 193-člennému Valnému zhromaždeniu. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Fico sa v Moskve stretol s Putinom, hovorili aj o Lajčákovi

Trenčín vo Viedni zabojoval, s Európou sa rozlúčil výhrou

Pre AS Trenčín sa skončila púť tohtosezónnou pohárovou Európou, Rapid Viedeň nebude chýbať pri žrebe skupinovej fázy Európskej ligy.VIEDEŇ 25. augusta (WebNoviny.sk) - Futbalisti AS Trenčín nepostúpili do skupinovej fázy Európskej ligy 2016/2017. Zverenci trénera Martina Ševelu síce zvíťazili 2:0 na pôde rakúskeho SK Rapid Viedeň vo štvrtkovej odvete play-off, no keďže v minulotýždňovom prvom meraní síl podľahli v Žiline 0:4, do hlavnej fázy súťaže prenikol Rapid. Odporúčame: Video: Stoch žiari vo Fenerbahce, tímu opäť pomohol gólom V Monaku vyžrebovali základné skupiny Ligy majstrov Ronaldo vystriedal Messiho, je najlepším hráčom v Európe Skóre duelu otvoril v 12. min Angličan James Lawrence, ktorý získal loptu a strelou z hranice šestnástky prekonal slovenského reprezentanta v bránke Rapidu Jána Novotu. Druhý gól Trenčína pridal v 35. min Jakub Paur - hlavičkoval presne k vzdialenejšej pravej žrdi. Trenčania sa usilovali o tretí gól a zdramatizovanie súboja, pribrzdilo ich však vylúčenie Denisa Janča v 53. min. Rapid následne prevzal iniciatívu, ale ani Viedenčania už nedokázali skórovať. Pre Trenčín sa skončila púť tohtosezónnou pohárovou Európou, Rapid nebude chýbať pri piatkovom žrebe skupinovej fázy EL. Európska liga 2016/2017 - play-off - odveta - štvrtok - výsledok: SK Rapid Viedeň (Rak.) - AS Trenčín (SR) 0:2 (0:2) - prvý zápas 4:0 - do skupinovej fázy postúpil Rapid Viedeň Góly: 12. Lawrence, 35. Paur, ŽK: 56. Schaub - 44. Aliko Bala, 46. Jančo, 52. Paur, 56. Holúbek, ČK: 53. Jančo (Trenčín) po druhej ŽK, rozhodoval: Stavrev (Maced.), 21 200 divákov Zostavy: Rapid: Ján Novota - Pavelič, Dibon, M. Hofmann, Auer - Močinič, Grahovac - Schaub (90.+ S. Hofmann), Murg (46. Schwab), Traustason (83. Schrammel) - Joelinton Trenčín: Šemrinec - M. Šulek, Udeh, Kleščík, Holúbek (84. Halgoš) - Ket (64. Kingsley Madu), Lawrence - Jančo - Paur, Janga, Aliko Bala (79. E. Prekop) I. polčas Rapid bol blízko ku gólu už v 3. min odvetného duelu: Joelinton ustál súboj a zľava sa rútil sám na bránku, Šemrinec však jeho úmysel vystihol a loptu nepustil pomedzi svoje nohy. Trenčín udrel z prvej príležitosti - v 12. min aktívny Lawrence získal loptu od Močiniča a strelou z hranice pokutového územia prekonal Novotu. Rapid viackrát prenikol do blízkosti trenčianskeho gólmana, ale Šemrinca vážne neohrozil. Po polhodine hry hlavičkoval Aliko Bala z 11 metrov tesne vedľa pravej žrde Novotovej bránky. V 35. min sa Trenčania po tretí či štvrtý raz ocitli v pokutovom území a opäť z toho vyťažili gól - Holúbekov center usmernil Paur hlavou presne k vzdialenejšej pravej žrdi. Rapid, s náskokom skresaným na polovicu, mierne zneistel. II. polčas Ambície Trenčanov pre druhý polčas výrazne naštrbili úvodné minúty tohto dejstva. Jančo dostal dve žlté karty počas siedmich minút a musel odísť z arény. Iniciatívu vzápätí prevzalo domáce mužstvo, neuspelo však pri pokusoch Paveliča ani Auera. V 66. min Janga v ojedinelej príležitosti AS Trenčín hlavičkoval do Novotovho náručia. O päť minút neskôr potvrdil trápenie Rapidu v ofenzíve Traustason, ktorý zvnútra pokutového územia nenamieril medzi žrde. V 87. min nepochodil v záverečnej príležitosti odvety Schaub, ktorý bol s tromi gólmi hrdinom Rapidu v Žiline. Hlasy (zdroj: TV Dajto): Martin Ševela (tréner Trenčína): "Výkon bol naozaj výborný, nie len sympatický. Vôbec sa nemusíme hanbiť. Povedali sme si, že ideme po víťazstvo, to sme splnili. Škoda, že sme dali len dva góly. V druhom polčase sa mi nepozdávali verdikty rozhodcu, ale nechcem o tom hovoriť. Mrzí nás, že sme z Európy vonku. Naša pozornosť sa teraz presúva na ligu. Takýto futbal by sme chceli ponúkať. Kvalita mužstiev v Európe je na úplne inej úrovni, o tom sme sa presvedčili aj dnes. Víťazstvo je povzbudením, máme sa o čo oprieť. Teraz trochu mrzí tá Legia Varšava (eliminácia v 3. predkole Ligy majstrov, pozn.), ktorá sa dostala do skupiny Ligy majstrov. Ak by vtedy bola pri nás šťastena, mohlo to dopadnúť inak. Jeden príbeh je za nami, iný však pred nami." Ján Novota (brankár Rapidu): "Dnešný zápas nebol z našej strany dobrý. Trenčín hral veľmi dobre, my sme prespali začiatok. Ani neviem, ako to vysvetliť. Chceli sme postúpiť, to je pre nás v tejto chvíli dôležité. Samozrejme, neteší nás prehra, ale radšej nech príde v takomto zápase. Zajtra uvidíme, koho dostaneme do skupiny. Verím, že ukážeme lepšiu hru ako dnes." Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Trenčín vo Viedni zabojoval, s Európou sa rozlúčil výhrou

Video: Stoch opäť skóroval, Sparta ušla hrobárovi z lopaty

Miroslav Stoch v play-off dvojzápase Európskej ligy proti švajčiarskemu mužstvu Grasshoppers Zürich strelil dovedna tri góly.ISTANBUL 25. augusta (WebNoviny.sk) - Slovenský futbalista Miroslav Stoch významnou mierou pomohol svojmu tureckému zamestnávateľovi Fenerbahce Istanbul postúpiť do skupinovej fázy Európskej ligy - v play-off dvojzápase proti švajčiarskemu mužstvu Grasshoppers Zürich strelil dovedna tri góly. V prvom meraní síl skóroval dvakrát (konečný výsledok 3:0) a v odvete prekonal súperovho brankára raz (2:0). Z "Miňa" sa v Turecku stal miláčik fanúšikov. Odporúčame: Trenčín vo Viedni zabojoval, s Európou sa rozlúčil výhrou Tréner Kozák dal Stochovi červenú, v \'repre\' ho nechce Video: Stoch zažiaril v Európskej lige, strelil dva góly Nitriansky odchovanec Stoch si podľa najnovších vyjadrení reprezentačného trénera Jána Kozáka pod aktuálnym lodivodom v najcennejšom drese už nezahrá. Dvadsaťšesťročný krídelník, ktorý má povesť problémového hráča, odohral v najcennejšom drese dosiaľ 55 stretnutí a dal v nich šesť gólov. Iba 167 cm vysoký Miroslav Stoch je rodákom z Nitry, okrem domovského klubu hral aj v Anglicku za FC Chelsea, v Holandsku za FC Twente Enschede, ako kmeňový hráč Fenerbahce Istanbul strávil ostatné tri roky na hosťovaniach - postupne v gréckom PAOK Solún, tíme Al Ain zo Spojených arabských emirátov a v uplynulej sezóne v tureckom Bursaspore. Futbalisti West Hamu prekvapujúco zostali pred bránami skupinovej fázy Európskej ligy, kde naopak postúpil ich premožiteľ Astra Giurgiu. Prvé vzájomné meranie síl sa skončilo nerozhodne 1:1, ale v odvete boli úspešnejší hráči rumunského zástupcu, ktorí v Anglicku triumfovali tesne 1:0 zaslúhou gólu Filipeho Teixeiru. Účasť v skupinovej fáze EL si vybojovali aj futbalisti Sparty Praha, ktorí utiekli hrobárovi z lopaty - prvý duel s dánskym SönderjyskE sa skončil bezgólovou remízou a v 40. min odvetného stretnutia prehrávali "rudí" už 0:2, ale gólmi Davida Lafatu, Josefa Šurala a Jakuba Brabca zápas otočili a zvíťazili 3:2. Súhrn výsledkov štvrtkových odvetných stretnutí play-off o postup do skupinovej fázy futbalovej Európskej ligy 2016/2017: SK Rapid Viedeň (Rak.) - AS Trenčín (SR) 0:2 (0:2) - prvý zápas 4:0 - do skupinovej fázy postúpil Rapid Viedeň Góly: 12. Lawrence, 35. Paur, rozhodoval: Stavrev (Maced.) FK Karabach (Azer.) - IFK Göteborg (Švéd.) 3:0 (2:0) - prvý zápas 0:1 - do skupinovej fázy EL postúpil FK Karabach Góly: 19. Sadiqov, 26. Muarem, 51. Dani Quintana, rozhodoval: Bezborodov (Rus.) FC Slovan Liberec (ČR) - AEK Larnaka (Cyp.) 3:0 (1:0) - prvý zápas 1:0 - do skupinovej fázy EL postúpil Liberec Góly: 8., 15. a 41. J. Sýkora, ČK: 90. A. Murillo (Larnaka), rozhodoval: Bebek (Chor.) Martin Dúbravka odchytal celý duel, Igor Súkenník nastúpil v 89. min, Filip Lesniak (všetci Liberec) nefiguruje v zápise o stretnutí Grasshoppers Zürich (Švaj.) - Fenerbahce Istanbul (Tur.) 0:2 (0:0) - prvý zápas 0:3 - do skupinovej fázy EL postúpilo Fenerbahce Istanbul Góly: 77. Fernandao, 84. Stoch, rozhodoval: Makkelie (Hol.) Martin Škrtel odohral celé stretnutie a v 65. min dostal ŽK, Miroslav Stoch (obaja Fenerbahce) odohral celý zápas a v 84. min skóroval Bröndby Kodaň (Dán.) - Panathinaikos Atény (Gréc.) 1:1 (1:0) - prvý zápas 0:3 - do skupinovej fázy EL postúpil Panathinaikos Atény Góly: 35. Muchtar - 66. I. Ivanov, rozhodoval: Drachta (Rak.) Rosenborg Trondheim (Nór.) - FK Austria Viedeň (Rak.) 1:2 (0:0) - prvý zápas 1:2 - do skupinovej fázy EL postúpil FK Austria Viedeň Góly: 59. Gytkjaer - 58. Grünwald, 69. Kayode, rozhodoval: Atkinson (Angl.) FK Partizani Tirana (Alb.) - FK Krasnodar (Rus.) 0:0 - prvý zápas 0:4 - do skupinovej fázy EL postúpil FK Krasnodar Rozhodoval: Kehlet (Dán.) RSC Anderlecht Brusel (Belg.) - SK Slavia Praha (ČR) 3:0 (2:0) - prvý zápas 3:0 - do skupinovej fázy EL postúpil RSC Anderlecht Brusel Góly: 22. Tielemans, 40. Teodorczyk, 61. Heylen, rozhodoval: Taylor (Angl.) Jaroslav Mihalík odohral celý druhý polčas a Dušan Švento (obaja Slavia) nefiguruje v zápise o stretnutí AC Sparta Praha (ČR) - SönderjyskE (Dán.) 3:2 (1:2) - prvý zápas 0:0 - do skupinovej fázy EL postúpila Sparta Praha Góly: 44. Lafata, 69. Šural, 85. Brabec - 35. Uhre, 40. Klove, rozhodoval: Madden (Škót.) PAOK Solún (Gréc.) - Dinamo Tbilisi (Gruz.) 2:0 (2:0) - prvý zápas 3:0 - do skupinovej fázy EL postúpil PAOK Solún Góly: 5. G. Rodrigues, 45. Tzavellas, rozhodoval: Lechner (Rak.) FK Shkëndija Tetovo (Maced.) - KAA Gent (Belg.) 0:4 (0:0) - prvý zápas 1:2 - do skupinovej fázy EL postúpil KAA Gent Góly: 60. a 69. K. Coulibaly, 81. Perbet, 86. Neto, rozhodoval: Banti (Tal.) BATE Borisov (Biel.) - FC Astana (Kaz.) 2:2 (1:0) - prvý zápas 0:2 - do skupinovej fázy EL postúpil FC Astana Góly: 27. Gordejčuk, 89. Stasevič - 50. Maksimovič, 76. Twumasi, ČK: 82. Rios (BATE), rozhodoval: Chapron (Fr.) AZ Alkmaar (Hol.) - FK Vojvodina Nový Sad (Srb.) 0:0 - prvý zápas 3:0 - do skupinovej fázy EL postúpil AZ Alkmaar Rozhodoval: Stieler (Nem.) KRC Genk (Belg.) - NK Lokomotiva Záhreb (Chor.) 2:0 (1:0) - prvý zápas 2:2 - do skupinovej fázy EL postúpil KRC Genk Góly: 2. Samata, 50. Bailey, rozhodoval: Beaton (Škót.) Osmanlispor (Tur.) - FC Midtjylland (Dán.) 2:0 (1:0) - prvý zápas 1:0 - do skupinovej fázy EL postúpil Osmanlispor Góly: 20. a 50. T. Pinto, rozhodoval: Aranovskij (Ukr.) NK Maribor (Slovin.) - FK Gabala (Azer.) 1:0 (0:0) - prvý zápas 1:3 - do skupinovej fázy EL postúpil FK Gabala Gól: 66. Tavares, ČK: 69. Weeks (Gabala), rozhodoval: Kassai (Maď.) Crvena zvezda Belehrad (Srb.) - US Sassuolo (Tal.) 1:1 (0:1) - prvý zápas 0:3 - do skupinovej fázy EL postúpil US Sassuolo Góly: 54. Katai - 28. Berardi, rozhodoval: Fernández Borbalán (Šp.) AS Saint-Étienne (Fr.) - Beitar Jeruzalem (Izr.) 0:0 - prvý zápas 2:1 - do skupinovej fázy EL postúpil AS Saint-Étienne ČK: 45. Ruffier (St. Étienne), rozhodoval: Jug (Slovin.) West Ham United (Angl.) - Astra Giurgiu (Rum.) 0:1 (0:1) - prvý zápas 1:1 - do skupinovej fázy EL postúpila Astra Giurgiu Gól: 45. F. Teixeira, rozhodoval: Gräfe (Nem.) Šachtar Doneck (Ukr.) - Istanbul Basaksehir (Tur.) 2:0 (1:0) - prvý zápas 2:1 - do skupinovej fázy EL postúpil Šachtar Doneck Góly: 23. Attamah (vlastný), 71. Marlos (z pok. kopu), rozhodovali: I. Kružliak - Balko, T. Somoláni (všetci SR) Hajduk Split (Chor.) - Maccabi Tel Aviv (Izr.) 2:1 po predĺžení (2:1, 1:0) 3:4 - prvý zápas 1:2 - do skupinovej fázy EL postúpil Maccabi Tel Aviv Góly: 40. a 59. Čosič - 52. Scarione, rozhodoval: Zwayer (Nem.) Olympiakos Pireus (Gréc.) - FC Arouca (Portug.) 2:1 po predĺžení (0:1, 0:0) - prvý zápas 1:0 - do skupinovej fázy EL postúpil Olympiakos Góly: 94. Domínguez, 113. Ideye - 80. Gegé, rozhodoval: Jeskov (Rus.) Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Video: Stoch opäť skóroval, Sparta ušla hrobárovi z lopaty

Recept dňa

Skorocelový med

30 g napoly usušených skorocelových listov
25 ml čistého liehu
225 ml vriacej vody
300 g kryštálového cukru

Skorocelové listy natrhajte a zalejte liehom. Keď lieh vsiakne do listov, pridajte vriacu vodu a nechajte za občasného premiešania 24 hodín stáť. Potom kvapalinu pretlačte zľahka cez plátno, pridajte cukor, zvarte a naplňte do fľaštičiek. Zazátkujte a uložte na tmavé a chladné miesto. Užívajte po lyžičkách pri zápaloch horných dýchacích ciest.

Dobrá rada

Ako sa vyhnúť žehleniu bez použitia sušičky

prádlo avivážujeme. Najlepšie nechať chvíľu v pračke - odložiť odstreďovanie. Najlepšie vybrať prádlo hneď po dopraní. Podstata je v sušení. Sušiť na RAMIENKU. Mikiny a tričká vyvesiť na ramienko a rukou do šírky aj dĺžky ponaťahovať trošku. Vysuší sa krajšie ako ožehlené. Ale bez aviváže to nejde.

Stavebník

Nanášanie vonkajšej štruktúrovanej omietky

Na stavebnom trhu sa pohybuje množstvo firiem zaoberajúcich sa fasádnymi prácami. Ako to už však v takýchto prípadoch býva, líšia sa ich kvalita. Štrukturálna omietka vyzerá po nanesení skúsenou rukou veľmi pekne a dá objektu slušivý kabát. Naopak na omietke nanesenej neistými rukami sú ihneď viditeľné všetky kazy a spokojnosť s odvedenou prácou nebude pozitívna. Dovoľujeme si preto pripojiť niekoľko rád a tipov, ako tieto omietky nanášať.

Valid XHTML 1.0 Strict Ověřit CSS!

Internetové služby

Obce v regióne mesta

Kontakt O nás Reklama Podmienky použitia
lang